Plánujete kúpu nového auta? Na Slovensku ich predaj stále stúpa

 21.8 2017, 22:21     Autá

Od roku 2014 na Slovensku výrazne stúpa počet registrácií nových áut. Rekordy padli predvlani aj vlani. A existuje jasný predpoklad, že rok 2017 nebude výnimkou. Prečo? Naša ekonomika by mala naďalej rásť a ceny palív sú veľmi prijateľné.

Image title

Čísla ovplyvnil reexport

88 163. Toľko áut bolo prihlásených na Slovensku v minulom roku. Asi pätinu z tohto čísla má na svedomí tzv. reexport. Ide o nové autá, ktoré sa zaregistrujú na Slovensku, ale potom ich vyvezú za hranice. Tento trend stúpa hlavne pri niektorých značkách.

V posledných rokoch rastie dopyt po autách v celej Európskej únii. Nielen na hlavných trhoch, ale tiež v krajinách okolo Slovenska. Okrem nízkej ceny palív na túto skutočnosť pozitívne vplýva aj Európska centrálna banka. Poskytuje viac úverov, čím pomáha jednotlivým ekonomikám. To sa prejavuje aj v autobiznise.

Image title

Škoda je u nás jasným lídrom

Čo spôsobuje pravidelne vyšší počet prihlásených áut na Slovensku? Jedným z faktorov je aj klesajúca nezamestnanosť. Navyše, náš hospodársky rast by mal podľa ekonomických analytikov pokračovať.

Najpredávanejšou značkou u nás je Škoda. Získala až 5 miest v prvej desiatke najžiadanejších modelov. Za Škodou nasledujú Volkswagen, Hyundai, Kia a Opel. A ktoré osobné vozidlo triumfovalo v minulom roku? Bola to Škoda Octavia Combi. V tesnom závese za ňou skončili Škoda Fabia a Suzuki Vitara. Tá sa stala prekvapujúcim víťazom v kategórii SUV.

Na Slovensku sú najviac obľúbené modely nižšej strednej triedy. Tvoria asi 30 % celkového predaja. Naopak, klesol predaj dieselových áut. Môže to súvisieť s tým, že niektoré európske veľkomestá v budúcnosti nepovolia vstup týchto áut na svoje územie.

Elektromobily zaznamenali len nepatrný nárast. Avšak hybridy s kombináciou benzínu a elektriny poskočili výraznejšie. Aj vďaka dotáciám z Ministerstva hospodárstva SR.

Image title

Myslíte si, že predaj áut bude na Slovensku stúpať aj v najbližších rokoch?

Článok pre vás pripravil AJOBS TEAM.


admin
Diskusia k príspevku : Plánujete kúpu nového auta? Na Slovensku ich predaj stále stúpa
Aktuálna ponuka na Váš e-mail:
Kontakt
ARTELA s.r.o.
Eisnerova 6
841 07 Bratislava
Slovenská republika

+421 (0)902 419 099