Soňa Bojnanská: Moje vzostupy a pády v Automotive

2.7 2018, 22:00     Success story

Všetko sa začalo, keď som sa potrebovala z materskej dovolenky vrátiť do práce a spoločnosť, z ktorej som na materskú dovolenku odchádzala sa ku mne po návrate nezachovala najférovejšie. Dohodli sme sa na výpovedi a hľadala som niečo vhodné pre ženu s malým dieťaťom. V tej dobe mal môj syn 2 roky a študovala som diaľkovo na Univerzite Komenského 3. ročník sociálnej práce. Nebolo veľa možností pracovať na polovičný úväzok a ani som nevedela, či dám synčeka do jaslí, alebo mu nájdem opatrovateľku (čo pri minimálnych príjmoch tiež nebolo jednoduché). Moje pracovné sebavedomie bolo veľmi nízko, mala som pocit, že som zabudla všetko, čo som v minulosti robila.

Image title

Rozhodla som sa skúsiť šťastie v spoločnosti Johnson Controls International, kde pracoval aj môj brat, ktorý mi je po celý život veľkou oporou.

Zobrali ma na oddelenie Accounts Payable (starostlivosť o dodávateľov), kde som sa musela naučiť všetko od základov, napriek tomu, že som niečo podobné robila aj predtým a hlavne znovu aktívne komunikovať v anglickom jazyku. Často som robila nadčasy, aby som kolegom, ktorí ma zaúčali čím skôr odľahčila a po pár mesiacoch som už bola schopná zastúpiť ktoréhokoľvek člena tímu.

Keď som sa ani po 2 rokoch pozične nikam neposunula a dokola počúvala, ako sa to nedá a že nie je vhodný čas, začala som sa intenzívne zaujímať o workshadowing (prehľad o ich každodennej práci) v rámci iných oddelení. Následne mi zmenili pracovnú náplň a poslali ma do Anglicka, kde sme zatvárali závod, preberať agendu. Zaučila som si tím o cca. 5 ľuďoch a po dobu asi pol roka som tento tím aj viedla – bez povýšenia, ale s oveľa väčšou zodpovednosťou.

Stále ma lákali aj iné oddelenia kvôli skúsenostiam a keď mi prišla ponuka z nákupu na finančného analytika v rámci Risk Manažmentu, neváhala som ani minútu.

Pri prvej prezentácii o nákupe a celom procese som pochopila, prečo to všetko tak dlho trvá a že som našim nákupcom krivdila. Boli sme veľmi dobrý a malý tím (2 + riaditeľ v Nemecku) a musím povedať, že aj vedenie bolo vynikajúce.

Naozaj som sa nemala a dodnes nemám na čo sťažovať. Je pravda, že v rámci Risk Manažmentu som si prežila aj krušné časy, keď sa v lete 2015 z interiérovej divízie stal Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems s. r. o. a môj vtedajší riaditeľ odišiel. Ostala som sama na pokrytie všetkých činností aj regiónov. Tím sa zastabilizoval až po vyše roku, keď nový riaditeľ prijal kolegyňu a dve manažérky na Európu a Áziu. Bola som povýšená na Senior finančnú analytičku a usporiadala som si životné priority.

Aj po viac ako 5-tich rokoch mám stále priestor učiť sa nové veci, pretože oblasť finančných analýz, účtovných princípov a legislatívy je široká a dynamická. K mojej spokojnosti v Automotive ale veľkou mierou prispieva najmä skvelý a stabilný tím a samozrejme spoľahlivé a dôveryhodné vedenie.

Napriek všetkým pádom môžem prácu v tomto sektore ľuďom iba odporučiť, pretože automobily sú v dnešnej uponáhľanej dobe už nevyhnutnou súčasťou našich životov a rozumieť im je len pridanou hodnotou pre každého z nás.

admin
Diskusia k príspevku : Soňa Bojnanská: Moje vzostupy a pády v Automotive
Aktuálna ponuka na Váš e-mail:
Kontakt
ARTELA s.r.o.
Eisnerova 6
841 07 Bratislava
Slovenská republika

+421 (0)902 419 099